Orlické hory - Orlické Záhoří

 

Orlické Záhoří se nachází v údolí Divoké Orlice na Česko-Polské hranici, mezi hřebeny hor Orlických a hor Bystřických. Název obce Orlické Záhoří vznikl v roce 1951 sloučením dříve samostatných obcí Trčkova, Bedřichovky, Zelenky, Jadrný, Černé Vody a Kunštátu v Čechách. Vznik obce Kunštátu se klade do let 1590-1600 je spojen s působením dřevařů a sklářů.

V obci je silniční hraniční přechod do Polska pro pěší, cyklisty, osobní vozidla a autobusy. Polské příhraničí nabízí mnoho možností pro turisty. Poloha obce umožňuje dobré podmínky pro turistiku, jízdu na kole, v zimním období můžete využívat vleky a běžecké trasy.

Celoročně zde funguje systém tzv. cyklobusů a skibusů, které Vám umožní  se bez problémů dostat na hřeben Orlických hor.Orlické Záhoří je jako stvořené pro rodinnou rekreaci, kde v klidném prostředí můžete strávit svou dovolenou a zároveň procestovat řadu krásných míst Orlických hor.

V okolí obce se nachází několik sjezdovek a možnost ubytování i stravování. Pro milovníky koní je zde možnost agroturistiky. 

 

Co Vám mohou Orlické hory a obec Orlické Záhoří nabídnout?

 
-  Půvabná krajina malebného údolí  je stvořená pro pěší tůry po blízském okolí.
-  Nově opravené komunikace pro CYKLOTURISTIKU a IN-LINE BRUSLE.
-  Špičkové podmínky pro BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ.
-  V místě jsou tři SJEZDOVKY - lyžování bez front.
-  V blízkosti penzionu je hraniční přechod do Polska.
-  Ideální podmínky pro milovníky hub, borůvek a dalších lesních plodů.